Restaurant Durumu: : Açık

0 Sipariş Takip

Hakkımızda

Hakkımızda

Yedi Kardeşler Lezzet Öyküsü

  90’lı yılların başında Mersin’in nezih ilçesi Mezitli de başlıyor hikayemiz. Otuz beş metrekarelik bir pişirim fırınında mesleğe ilk adımlarımız attık. Mesleğin inceliklerini öğrenerek müşterilerimize en iyisini sunmaktı gayemiz. On yıllık bir süre sonrasında meslekteki çıraklığımızı noktaladığımız yerdir soli kavşağındaki ilk mekânımız. Kendimize kattığımız bir çok tecrübeden sonra ayrılma zamanı gelmişti bu mekandan. 2000 yılında Menderes Mahallesi Bakanlık Caddesindeki yeni yerimizde Mezitli halkına hizmet etmeye devam ettik. Yeni mekanımız bir önceki yerimize göre biraz daha büyük , yerleşim yerlerinin yeni yeni oluşmaya başladığı bir konumdaydı. Burası on yılın vermiş olduğu tecrübeleri gerçekleştirme yeriydi artık. Her zaman ilke edindiğimiz; dürüstlük , sabır ve çok çalışma erdemleri ile her geçen gün , bir önceki günden daha güzel bir ilerleme katetmiştik. Yeni buluşlar , farklı lezzetler ve nicesi... On beş koca yıl , her yılı farklı tecrübe ve deneyim. Bize güç katan asıl şey müşterilerimizin tavsiye ve eleştirilerine kulak vermekti. Bunun sonucu olarak müşterilerimiz YEDİ KARDEŞLER’i Mersin markası haline getirdi. 

  Lezzetimizin sırrı işletmemiz de kullandığımız bir çok malzemenin temini ve üretimi tamamen kendi kontrolümüz altında olmasıdır. Kahramanmaraş’ta bulunan bahçelerimizde yetiştirdiğimiz sebzelerden salçamızı, Toroslardaki yaylalardaki çiftliklerimizde yetiştirdiğimiz kuzu ve danalarımızdan et ihtiyacımızı temin ettik. Amacımız ithal ve nasıl üretildiğini bilmediğimiz ürünlerden sıyrılıp, müşterilerimize sunduğumuz her lezzetin kendi elimizden geçmesini ve sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışmak olmuştur. Önceliğimiz müşteri , odak noktamız personellerimiz olmuştur. Her daim bir bütün olduğumuzu emektarlarımızla hatırlamaktayız.  

 

 Şu anda sizlere Vatan caddesinde hizmet vermekteyiz. Bu mekandaki hedefimiz , lezzetin kademelerini genişletmek ve sınırları zorlamak olacaktır. Birlikte nice senelere… 

 

  Yedi Kardeşler Ailesi olarak siz değerli müşterilerimize afiyetler dileriz.whatsapp